Polka pomogła mężczyźnie zaatakowanemu przez narkomana w Irlandii

Niecodzienną odwagą wykazała się mieszkająca w Irlandii Polka, która ruszyła z pomocą mężczyźnie zaatakowanemu przez narkomana.

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 marca 2018 roku w kościele St. Augustine’s przy Washington Street w Cork.

Po wieczornej mszy do kościoła wszedł David O. i próbował włamać się do skrzynki na datki. Zauważył to jeden z parafian i usiłował powstrzymać mężczyznę przed kradzieżą.

Wtedy David O. rzucił się na 80-latka i zaczął go okładać pięściami i kopać. Zrzucił też i podeptał okulary starszego mężczyzny. Wtedy na pomoc ruszyła Polka, która brała udział w tej samej mszy. Po interwencji kobiety David O. uciekł z  kościoła.

Kiedy na miejsce przybyli funkcjonariusze Gardy, kobieta wskazała sprawcę napadu w pobliskim sklepie Centra. David O. został aresztowany. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków i potrzebna była pomoc lekarza podczas pierwszych godzin jego pobytu w areszcie.

Podczas sprawy w sądzie mężczyzna przyznał, że jest uzależniony od heroiny. Obrońca Davida O. wniósł o jego zwolnienie za kaucją. Mężczyzna nie był dotąd karany i nie jest człowiekiem agresywnym. Jednak sędzia Olann Kelleher odrzuciła wniosek i stwierdziła, że na Davidzie O. ciąży zarzut poważnego przestępstwa.