POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie próby uprowadzenia 11-letniej dziewczynki w Irlandii.

Funkcjonariusza Gardy z Cork prowadzą śledztwo w sprawie próby uprowadzenia 11-letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 27/07/2020 w godzinach wieczornych.

Z opisu sprawy wynika, że dziewczynka bawiła się przed domem, kiedy podszedł do niej nieznajomy mężczyzna i zaprosił ją na spacer. Obcy komplementował dziecko i zaczął je wypytywać.

Szcześliwie matka dziewczynki zauważyła, że córka rozmawia z nieznajomym i bezwłocznie wybiegła z domu. Na jej widok mężczyzna zaczął uciekać.

Kobieta pobiegła jednak za nim i udało jej się zrobić mu zdjęcie. Sprawa została zgłoszona na Gardę i trwa poszukiwanie podejrzewanego o próbę porwania. Jest to mężczyzna dużej postury, który miał na sobie koszulkę z logo postaci z kreskówki.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze Gardy z Anglesea Street. Osoby, które mają ważne informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z tym posterunkiem.

Garda zapewnia, że mieszkańcy nie mają powodów do obaw. Apelują jednak do rodziców o zgłaszanie wszystkich spraw, które wzbudzają niepokój wobec bezpieczeństwa ich dzieci.

W podobnych przypadkach pomocne mogą być zdjęcia domniemanego sprawcy oraz zdjęcia tablicy rejestracyjnej pojazdu, którym się on porusza.