POLONIA IRLANDIA

Potwierdzono, że to największa w historii wygrana w tej loterii w Irlandii.

Rzecznik Irish National Lottery prosi o zachowanie spokoju i bezpieczne obchodzenie się z kuponem o wartości €175,475,380.

Wczoraj wieczorem odbyło się kolejne losowanie popularnej loterii Euromiliions, która od 2004 roku wzbogaciła w Irlandii już 14 osób. Do grona wygranych dołączy teraz osoba, która zakupiła kupon z wylosowanymi numerami.

Ze względu na procedury lokalizacja sklepu, gdzie padła wygrana zostanie podana do publicznej wiadomości w ciągu kilku dni. Wiadomo za to które numery okazały się szczęśliwe: 1, 8, 18, 19, 39 oraz lucky stars 7 i 9.

Kiedy wczoraj podano informację o wygranej dla mieszkańca Irlandii, gracze usiłowali sprawdzić swoje kupony na stronie internetowej loterii. To spowodowało jej nadmierne obciążenie i w konsekwencji strona przestała działać na kilka minut.

Kumulacja 175 milionów euro to największa wygrana w Irlandii od 2005 roku, kiedy to jednej z mieszkanek udało się wygrać 115 milionów euro. Kobieta ujawniła swoją tożsamość i stała się popularna w irlandzkiej prasie. Wczorajsza wygrana z pewnością też przysporzy popularności wygranej osobie, o ile nie postanowi ona zachować anonimowości.