POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Apel może być szansą, by usługi fryzjerskie w Irlandii zostały przywrócone wcześniej niż zapowiedziano.

Partia Fianna Fail apeluje do rządzących o ponowne rozpatrzenie wcześniejszej decyzji dotyczącej przywrócenia działalności salonów fryzjerskich i barberów w Irlandii.

Wszystkie zakłady fryzjerskie w Irlandii są zamknięte od 25/03/2020. Obecny rząd zaplanował przywrócenie ich działalności dopiero w czwartym etapie łagodzenia obostrzeń:

Więcej: Co będzie wolno w Irlandii? – 4 z 5 etapów znoszenia ograniczeń

Jednak członkowie partii Fianna Fail ostrzegają, że przedłużający się zakaz może spowodować rozkwit nielegalnie prowadzonych usług fryzjerskich w Irlandii.

Już teraz klienci gotowi są zapłacić 4-krotnie więcej, by tylko móc skorzystać z usługi. Perspektywa oczekiwania kolejnych kilku miesięcy stwarza realne ryzyko wzrostu liczby usług na czarnym rynku, a to może doprowadzić do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Trudno jest bowiem uwierzyć, że zachowane zostaną standardy bezpiecznej odległości i przestrzegania higieny zgodnie z rządowymi wytycznymi walki z Covid-19.

Irlandzka Federacja Fryzjerska także wzywa rząd do przywrócenia działalności salonów fryzjerskich. Zdaniem przedstawicieli związku mogłoby to nastąpić już w trzecim etapie znoszenia ograniczeń czyli na koniec czerwca.