POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zmiana zasad może skutkować utratą prawa do kierowania pojazdami w Irlandii.

Ponad 3.000 kierowców w Irlandii może niedługo zostać pozbawionych uprawnień do kierowania pojazdami. Powodem jest zmiana przepisów dotyczących punktów karnych.

Prawo jazdy w Irlandii

Nowe przepisy wprowadzone w sierpniu 2014 roku zmniejszyły próg dyskwalifikacji dla uczących się (L-Driver) i początkujących (N-Driver) kierowców do siedmiu punktów karnych ze standardowego poziomu 12 punktów dla kierowców posiadających pełne prawo jazdy.

Ministerstwo Transportu ograniczyło wówczas przepisy tylko do tych kierowców, którzy weszli do systemu po sierpniu 2014 roku. Teraz jednak zdecydowano, że przepisy te będą dotyczyć również wszystkich tych kierowców, którzy znaleźli się w systemie przed sierpniem 2014 roku.

Zmiany dla kierowców w Irlandii

Urzędnicy w Irlandii zidentyfikowali ponad 3.000 osób, których może dotyczyć ta zmiana i będą się z nimi kontaktować indywidualnie.

Przedstawiciel Departamentu Transportu powiedział, że żaden kierowca nie zostanie zdyskwalifikowany natychmiast. Jednak kierowcy, którzy otrzymają dodatkowe punkty karne w ciągu sześciu tygodni po otrzymaniu powiadomienia, mogą utracić swoje prawo jazdy.

Więcej informacji: rsa.ie