POLONIA IRLANDIA

Rząd podjął nową decyzję w związku z wariantem Delta, którego obecność w Irlandii wzbudza coraz większe obawy.

Tej zimy w pełni zaszczepionym osobom w Irlandii zaoferowane zostaną szczepionki przypominające – w ramach rządowego planu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wariantów Covid-19. O sprawie pisze portal Independent.ie.

Dawka przypominająca

W pierwszej kolejności dawka przypominająca będzie dostępna dla osób starszych i osób wrażliwych. Rozważany jest także program szczepień dla uczniów szkół średnich.

Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień omówi, czy szczepionki przypominające powinny odpowiadać szczepionce, którą pierwotnie otrzymała dana osoba, czy też można je mieszać.

W tej chwili trwają rozmowy rządu, które mają na celu zapewnienie mieszkańcom dalszej ochrony w miesiącach zimowych, kiedy kraj jest najbardziej podatny na epidemię wirusa.

Nie jest też tajemnicą, że rosną obawy o zagrożenie wariantem Delta w Irlandii:

Czytaj: Wariant indyjski w Irlandii – drastyczny skok liczby przypadków

Apteki w Irlandii

Tymczasem od tego tygodnia do narodowego programu szczepień przeciwko Covid-19 dołączy ok. 1.000 farmaceutów w Irlandii.

W aptekach podawane będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson/Janssen dla osób w wieku 50 lat i starszych, które nie zostały jeszcze zaszczepione.