Ta inwestycja w Irlandii będzie kosztować prawie 15 mln euro.

Sieć sklepów Penneys potwierdziła plany rozbudowy i przeniesienia swojego sklepu w Dundrum Town Center na wyższe piętra dawnej siedziby sklepu House of Fraser. Firma zainwestuje w projekt 14,8 mln euro.

Sieć sklepów Penneys w Irlandii

Prace nad tym przedsięwzięciem rozpoczną się jesienią 2022 roku, a sklep ma zostać otwarty na początku lata 2023 roku. Firma zapowiada stworzenie szeregu dodatkowych miejsc pracy w przeniesionym większym sklepie.

Przedstawiciel Penneys powiedział, że ekspansja sklepu Dundrum odzwierciedla bieżące zaangażowanie firmy i potwierdza zapowiedź inwestycji w Irlandii:

Więcej: Wielka ekspansja popularnej sieci w Irlandii – klientów czekają zmiany

Damien O’Neill, szef działu sprzedaży Penneys w Irlandii i Irlandii Północnej, powiedział, że Dundrum, jako jedno z wiodących miejsc handlowych w Irlandii, jest naprawdę ważną lokalizacją dla Penneys i bardzo popularną wśród jej klientów.

Zwiększenie rozmiaru sklepu oznacza, że ​​możemy zaoferować znacznie szerszy wybór w zakresie mody, urody i artykułów gospodarstwa domowego. Mamy wielkie plany i świetne pomysły dotyczące tego, jak ożywić nasz wyjątkowy projekt sklepu dla naszych klientów Dundrum.

Podczas rozbudowy obecny sklep Penneys pozostanie otwarty. Po zakończeniu prac powierzchnia handlowa wzrośnie o 64% w stosunku do obecnego sklepu w tym markecie.