POLONIA IRLANDIA

Jest szansa na obniżenie bardzo wysokich polis ubezpieczeniowych dla kierowców w Irlandii.

Od kilku lat kierowcy w Irlandii coraz więcej muszą płacić za swoje ubezpieczenie samochodu. Jak podają przedstawiciele licznych ubezpieczalni – jest to spowodowane rosnącą liczbą wniosków o odszkodowanie.

Niestety wśród nich jest cała rzesza oszustów wyłudzających odszkodowanie, a także kierowcy, którzy nie posiadają ważnej polisy. W ostatnim czasie Garda otrzymała narzędzia do wychwytywania tych właśnie kierowców:

Więcej na temat: Garda na drogach w Irlandii. Nikt nie uniknie kontroli

Teraz ubezpieczyciele biorą sprawy w swoje ręce. Axa Ireland wprowadza zniżki na polisy samochodowe dla wszystkich klientów, którzy będą mieć zainstalowany wideorejestrator.

Kamerki samochodowe to sposób, by znacznie obniżyć ilość fałszywych wniosków o odszkodowanie. W przypadku kolizji łatwiej też będzie ustalić jej sprawcę. Można się więc spodziewać, że w najbliższym czasie inne firmy ubezpieczeniowe pójdą śladem Axa Ireland.

Zniżka polisy w wysokości 10%, a także akcja Gardy eliminująca nieubezpieczonych kierowców na drogach to szansa dla kierowców na obniżenie wysokości polisy.