POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze aresztowali trzech Polaków podczas tajnej operacji Gardy w Irlandii.

Mężczyźni w wieku od 30 do 40-kilku lat zostali aresztowani przez funkcjonariuszy z Garda National Drugs and Organised Crime Bureau przy wsparciu jednostki Special Crime Task Force.

Tajna operacja została przeprowadzona w niedzielę popołudniu przy St. Raphael’s Manor, w Celbridge, w hrabstwie Kildare. W jednym z domów prowadzona była fabryka, powiązana z gangiem Kinahan, w której produkowano nielegalne tabletki ecstasy.

Na miejscu zarekwirowano sprzęt wykorzystywany do produkcji narkotyków oraz prawie 9kg proszku do produkcji tabletek. Wartość zajętego towaru szacuje się na €500.000. Znaleziono również odzież ochronną jak kombinezony, rękawiczki i maski.

Aresztowani na miejscu polscy obywatele zostali zabrani do aresztu w Lucan i Leixlip. Dwóch z nich zostało oskarżonych i ma dzisiaj pojawić się w Sądzie Okręgowym w Blanchardstown. Trzeci z mężczyzn został zwolniony z aresztu.

Śledztwo jest kontynuowane. Zorganizowana grupa przestępcza z Irlandii odpowiedzialna jest za handel narkotykami na terenie wielu krajów Unii Europejskiej.