Lato w Irlandii. Wracają wysokie temperatury

Mieszkańcy Irlandii wciąż czekają na prawdziwe lato – pełne słońca i wysokich temperatur.

W ostatnim czasie doświadczyliśmy w Irlandii typowo jesiennej pogody, z deszczem, wiatrem i niskimi temperaturami. W wielu miejscach w kraju deszcz nie przestawał padać nawet przez kilka dni.

Coraz więcej osób zaczęło się zastanawiać czy w tym roku nacieszymy się choć trochę słońcem, bo susza podobna do tej z zeszłego roku raczej nam teraz nie grozi.

Meteorolodzy w Irlandii mają jednak dla nas dobre wiadomości. Radzą, by nie wyrzucać jeszcze kremów do opalania, bo niedługo mogą się nam przydać. Już w najbliższy weekend pogoda w Irlandii stopniowo zacznie przypominać typowe lato.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dominować będzie mieszanka słońca i deszczu. Długie przejaśnienia przerywane będą przelotną mżawką. Jednak temperatury zaczną rosnąć.

Od poniedziałku będzie coraz cieplej i coraz więcej będzie też słońca. Od środy odczuwać będziemy już prawdziwe letnie temperatury. Najcieplej będzie w centralnej i zachodniej części Irlandii. Słupki rtęci wskazywać mają wartości powyżej 20 stopni Celsjusza.

Tymczasem zakaz kąpieli obowiązujący na plażach w Dublinie został zniesiony w poniedziałek wieczorem, chociaż początkowo obowiązywać miał do 12/06/19:

Więcej: Ostrzeżenie dla rodziców – skażona woda w Irlandii

Jedynie na plaży Dollymount nadal obowiązuje zakaz kąpieli.