POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Polskie seniorki wzięły udział w jednej z największych imprez charytatywnych w Irlandii.

Na nasz KONTAKT 24H otrzymałem bardzo miły e-mail z informacją o grupie Polek, które reprezentowały naszą społeczność podczas imprezy charytatywnej. Serdecznie im gratuluję.

Grupa polskich seniorów w Irlandii “Fusy po Kawie” (zobacz grupę na Facebook) co roku dumnie reprezentuje polską społeczność w Irlandii w imprezie charytatywnej The Evening Echo Women’s Mini Marathon. Tak było i w tym roku. Każdy uczestnik decyduje, którą organizację charytatywną chce wspierać.

Polscy seniorzy w Irlandii – Women’s Mini Marathon

Polacy w Irlandii mogą być z siebie dumni. Godnie reprezentują nas w Women's Mini Marathon Polacy w Irlandii mogą być z siebie dumni. Godnie reprezentują nas w Women's Mini Marathon Polacy w Irlandii mogą być z siebie dumni. Godnie reprezentują nas w Women's Mini Marathon Polacy w Irlandii mogą być z siebie dumni. Godnie reprezentują nas w Women's Mini Marathon

The Evening Echo Women’s Mini Marathon

Mini maraton w Cork, w którym zbierana są pieniądze na cele charytatywne. To największe tego typu wydarzenie w Munster w Irlandii. Rozpoczął się na początku lat 80-tych, z zaledwie 300 uczestnikami a obecnie udział bierze 10 000 uczestników. W ostatnich latach zebrano ponad milion euro na różne organizacje charytatywne.