Przed nami wysokie temperatury w Irlandii

Meteorolodzy ostrzegają też przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi w związku ze wzrostem temperatur i wilgotności powietrza w Irlandii.

Tak jak zapowiadano – powraca lato w Irlandii. Będzie coraz cieplej, a w niektórych rejonach kraju nawet gorąco.

Jeszcze kilka dni temu niewiele wskazywało na polepszenie warunków pogodowych w Irlandii. Wielu mieszkańców zaplanowało sobie zagraniczne wakacje, żeby choć trochę nacieszyć się słońcem i upałem.

Meteorolodzy informowali jednak, że już niedługo temperatury w Irlandii przekroczą 20 stopni Celsjusza, w co raczej trudno było uwierzyć. A jednak – zgodnie z najnowszą prognozą pogody – lato wraca do Irlandii.

Najbliższy weekend będzie najcieplejszym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – słupki rtęci wskażą temperatury od 17 do 20 stopni Celsjusza. W sobotę będzie dużo słońca, a przelotne opady deszczu możliwe są w rejonie południowo-zachodnim dopiero w nocy.

W niedzielę deszcz wystąpi również w innych rejonach Irlandii, jednak na północy i zachodzie kraju przez większość dnia dominować będą słoneczne i bardzo ciepłe warunki pogodowe. W nocy w niektórych rejonach Irlandii możliwe burze z ulewnymi opadami deszczu.

Podobne warunki panować będą co najmniej do połowy przyszłego tygodnia, kiedy z każdym dniem będzie coraz cieplej. Temperatury od 18 do 24 stopni Celsjusza przy wysokiej wilgotności powietrza oznaczają możliwe burze. Jednak mieszkańcy Irlandii będą mieli okazję trochę nacieszyć się słońcem.