POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Ze sklepów w Irlandii wycofane zostały zabawki, które mogą stwarzać zagrożenie dla dzieci.

Na stronie Competition and Consumer Protection w Irlandii pojawiła się informacja o wycofanych ze sprzedaży zabawkach, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia dzieci.

Sklepy wycofują toksyczne zabawki w Irlandii

Ostrzeżenie dotyczy wykonanego z drewna pociągu, który jest w sprzedaży już od listopada 2018 roku. Do tej pory w Irlandii sprzedanych zostało ok. 3.300 sztuk tej zabawki. Numer produktu: 3010874

Sklepy wycofują toksyczne zabawki w Irlandii

Produkt zawiera małe części, przez co wzrasta ryzyko zadławieniem u dzieci. Drewniany pociąg był w sprzedaży w sklepach Flying Tiger Copenhagen w Irlandii.

Drugim produktem wycofanym ze sprzedaży jest lalka Cry Babies Nala, którą w sprzedaży ma sieć sklepów Smyths. Ostrzeżenie dotyczy jedynie wymienionych numerów seryjnych zabawki: 18/10657/-36, 37, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 46.

Sklepy wycofują toksyczne zabawki w Irlandii

W wycofanej partii lalek wykryto toksyczną ilość ftalanów, które wykorzystywane są przy produkcji zabawek jako plastyfikatory. Ftalany mogą zwiększać ryzyko zachorowania na astmę u dzieci, mogą też prowadzić do uszkodzeń ich układu nerwowego.

Zarówno wymienione partie drewnianych pociągów, jak i lalki Cry Babies Nala należy zwrócić do sklepów, gdzie oferowany będzie pełny zwrot pieniędzy.