POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Członkowie Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego wyjaśnili obecną sytuację epidemiologiczną w Irlandii.

W czwartek członkowie Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) poinformowali o obecnej sytuacji epidemiologicznej w Irlandii.

Prof. Philip Nolan, zajmujący się prognozami przebiegu epidemii, powiedział, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń Covid-19 w Irlandii.

Uspokoił jednak, że wzrost liczby przypadków wynikać będzie z faktu, iż od zeszłego tygodnia wznowiono testowanie bliskich kontaktów osób zakażonych koronawirusem.

Ekspert zaapelował przy tym, by mieszkańcy nie „dali się tym zniechęcić, rozczarować ani rozproszyć”. NPHET spodziewa się dlaczego spadku liczby przypadków – pod warunkiem, że społeczeństwo będzie „kontynuować wysiłki”.

Natomiast dr Ronan Glynn, z-ca Naczelnego Lekarza Irlandii, powiedział, że w ciągu ostatnich czterech tygodni nastąpił duży wzrost liczby ognisk zakażeń w miejscu pracy – w porównaniu z końcem 2020 roku.

Zaapelował do mieszkańców, by w razie wystąpienia pierwszych objawów Covid-19 bezzwłocznie poddali się samoizolacji i skontaktowali się ze swoim lekarzem GP.

Według danych służby zdrowia 50% pacjentów zgłasza się na testy po trzech lub więcej dniach po pojawieniu się symptomów zakażenia Covid-19.