POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Znoszenie obostrzeń w Irlandii odbywa się stopniowo – zgodnie z wcześniejszym planem rządu.

Już od czerwca mieszkańców Irlandii czekają duże zmiany w związku z łagodzeniem restrykcji.

Znoszenie ograniczeń w Irlandii

Taoiseach Micheál Martin poinformował, że w przyszłym tygodniu wyda obszerne oświadczenie w sprawie planu znoszenia ograniczeń, który planuje się wdrożyć w czerwcu i w lipcu.

W dalszym ciągu odbywać się to będzie stopniowo, a zmiany dotyczyć będą m.in. podróży, rozrywki i sportu. Premier zapowiedział też modyfikacje dotyczące obowiązkowej kwarantanny hotelowej.

Podobnie w tej kwestii wypowiedział się Wicepremier Leo Varadkar. Swojej partii parlamentarnej powiedział, że plan powrotu do podróży zagranicznych powinien dotrzeć do gabinetu przed końcem maja. Rząd będzie się też starał zachęcić do powrotu linie lotnicze.

Dodatkowo ma pojawić się plan dotyczący przywrócenia wydarzeń muzycznych, kulturalnych czy sportowych, które początkowo mają pojawić się w formie programu pilotażowego.

Puby i restauracje w Irlandii

Leo Varadkar wypowiedział się też w kwestii otwarcia pubów i restauracji w Irlandii. Według rządowego planu od 7 czerwca otwarte zostaną ogródki w pubach i restauracjach.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

Natomiast możliwość otwarcia gastronomii w pomieszczeniach przewidziano na początek lipca. Były Taoiseach zapowiedział, że nie będzie ograniczeń czasowych dla klientów, planuje się też zniesienie obowiązku zamawiania posiłku za min. €9.

Zgodnie z jego zapowiedzią, stoły będą musiały być oddalone od siebie w odległości 1m – 1,5m, a przy jednym stole będzie mogło siedzieć 6 osób z dowolnej liczby gospodarstw domowych.