POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Sąd w Irlandii przyznał odszkodowanie chłopcu pogryzionemu przez psa.

Matka 9-letniego obecnie chłopca wniosła sprawę do sądu w imieniu swojego syna przeciwko właścicielom psa rasy Jack Russell.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2014 roku w Larchfield, Commons Road w Cork. 6,5-letni wówczas chłopiec został brutalnie zaatakowany przez psa, który pogryzł chłopca twarz.

W sprawie sądowej wzięto pod uwagę dwa aspekty zdarzenia – sam incydent, przez który chłopiec ma na twarzy widoczne blizny, a także proces leczenia, który był dla niego traumatycznym przeżyciem.

Na chwilę obecną rany po pogryzieniu zostały wyleczone, chłopiec przestał się bać psów, jednak ślady ataku mogą pozostać widoczne na jego twarzy już do końca życia.

Sprawa została wniesiona do sądu dopiero w ubiegłym roku. Z tego względu sędzia miał obiekcje wobec wydania wyroku i zarządził dodatkowej opinii lekarskiej. Po zapoznaniu się z raportem zaakceptował ugodę, którą zawarły obie strony pozwu.

Poszkodowany chłopiec otrzymał odszkodowanie w wysokości €105.000, z których €3.000 wypłacono natychmiast w ramach zadośćuczynienia za przebyte urazy. Pozostała kwota €102.000 została przelana na sądowe konto. Zostanie ona wypłacona chłopcu kiedy ukończy 18 lat – to standardowa procedura w Irlandii w przypadku odszkodowań dla niepełnoletnich osób.