POLONIA IRLANDIA

Wczoraj wieczorem doszło do awaryjnego lądowania samolotu linii Ryanair lecącego z Irlandii.

Lot numer FR7312 rozpoczął się tuż po godzinie 20:00 wczoraj wieczorem. Samolot miał lądować w Chorwacji na lotnisku w Zadar.

Jednak, jak opisują pasażerowie lotu, około godziny 23:30 doszło do spadku ciśnienia w kabinie i wypadły maski tlenowe. Kapitan lotu natychmiast zdecydował o awaryjnym lądowaniu w Niemczech. Szczęśliwie nikt nie wpadł w panikę, a samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku Frankfurt-Hahn.

Według Deutsche Welle 30 osób zostało zabranych do lokalnych szpitali. Niektórzy pasażerowie dostali krwawienia z nosa i ucha. Część z nich skarżyła się też na ból głowy lub ucha.

W oświadczeniu linii Ryanair zapewniono, że pasażerowie otrzymali vouchery żywnościowe i zakwaterowanie. Jednak z powodu niewystarczającej ilości miejsca w hotelach część pasażerów zmuszona była nocować na lotnisku.

Dzisiaj rano około godziny 09:30 większość pasażerów mogła kontynuować podróż i wyleciała do Chorwacji. Jednak osoby, które doznały urazu, nie otrzymały od lekarzy pozwolenia na lot. Muszą one rozważyć inną formę transportu do Chorwacji.