Bank Holiday Weekend w Irlandii - znamy prognozę pogody

Meteorolodzy z Met Eireann podali prognozę pogody w Irlandii na najbliższych kilka dni.

Wczoraj rozpoczął się w Irlandii majowy Bank Holiday weekend, lecz dopiero dzisiaj większość mieszkańców tak naprawdę rozpocznie celebrowanie wiosennego wypoczynku.

Sobotę przywitały opady deszczu, a gdzieniegdzie gradu, zwłaszcza w południowo-wschodniej części Irlandii. Jednak w miarę upływu dnia coraz więcej będzie przejaśnień i słońca. Temperatury od 9 stopni Celsjusza na północy Irlandii do 14 stopni Celsjusza w południowo-zachodniej jej części.

W nocy przymrozki – maksymalna temperatura nie przekroczy 2 stopni Celsjusza. Natomiast niedziela ma być bez deszczu, za to pełna słońca w przeważającej części kraju. Temperatury oscylować będą w granicach od 8 do 15 stopni Celsjusza.

W nocy cieplej – od 1 do 4 stopni Celsjusza. Na północy kraju może popadać mżawka. W poniedziałek znowu słonecznie, choć trochę chłodniej. Temperatury w dzień nie przekroczą 12 stopni Celsjusza. Podobne warunki we wtorek.

Od środy wracają deszcze i zachmurzenie, które jednak mają ustąpić jeszcze przed weekendem. Według wstępnej prognozy Met Eireann przyszły weekend ma być ciepły i przeważnie słoneczny.