POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Lotnisko w Irlandii potwierdza nowe trasy w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

Pasażerowie w Irlandii znowu mogą planować podróże z lotniska w Cork. Zgodnie z planem kończy się właśnie przebudowa pasa startowego.

Lotnisko w Cork

Prace modernizacyjne rozpoczęły się we wrześniu, a projekt ma kluczowe znaczenie dla przyszłości tego lotniska:

Czytaj: Zamknięcie lotniska w Irlandii – utrudnienia dla pasażerów

Oprócz rekonstrukcji pasa startowego wdrożono też nowy system kontroli bagażu rejestrowanego oraz nową podstację elektryczną.

Otwarcie lotniska

Władze lotniska potwierdzają, że pierwsi pasażerowie powrócą na lotnisko w Cork w najbliższy poniedziałek 22 listopada. Wznowienie lotów wiąże się też z informacjami od kilku linii lotniczych, które ogłosiły nowe trasy w nadchodzących miesiącach.

Już we wrześniu szef Ryanair, Eddie Wilson, potwierdził przywrócenie połączeń i ponowne otwarcie bazy na lotnisku w Cork. Wśród zaplanowanych tras znalazły się także połączenia do Polski.

Siatka połączeń linii Ryanair w tym sezonie zimowym obejmie: Alicante, Birmingham, Edynburg, Gdańsk, Lanzarote, Liverpool, Londyn Gatwick, Luton i Stansted, Malagę, Poznań i Teneryfę.

Siatka na lato 2022 r. obejmie: Alicante, Birmingham, Bordeaux, Carcassonne, Edynburg, Faro, Gdańsk, Girona, Gran Canaria, Lanzarote, Liverpool, Londyn Gatwick, Luton, Stansted, Malagę, Majorkę, Mediolan Bergamo, Poznań, Reus i Teneryfę.