POLONIA IRLANDIA

W akcji ratunkowej na lotnisku w Irlandii wzięły udział liczne jednostki Gardy, straży pożarnej i służb medycznych.

Trwa badanie przyczyny wypadku, do którego doszło w pobliżu Terminala 1 na drodze wyjazdowej z lotniska w Dublinie. Zdarzenie miało miejsce w środę 22 grudnia ok. godziny 19:20.

Lotnisko w Irlandii

Według wstępnych informacji kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w kilka innych samochodów osobowych i autobusów. Kierowca jechał jeszcze dalej, lecz ostatecznie zatrzymał się na pobliskiej stacji paliw.

W akcji ratunkowej wzięły udział liczne jednostki Gardy, straży pożarnej i służb medycznych. Droga przy Terminalu 1 i główne wyjście na lotnisku w Dublinie zostały tymczasowo zamknięte, obowiązywały też objazdy.

Wypadek w Irlandii

W wyniku staranowania pojazdów rannych zostało kilka osób. Kierowca taksówki, który był zakleszczony we wraku samochodu, został uwolniony przez strażaków przy pomocy ratowniczego sprzętu hydraulicznego.

Kilku rannych przewieziono do szpitala, lecz ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – jak potwierdzili przedstawiciele kierownictwa lotniska w Dublinie.

Funkcjonariusze Gardy sprawdzają przyczynę wypadku, a jedną z przyjętych tez jest to, że został on spowodowany nagłym problemem natury medycznej u kierowcy ciężarówki.