POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zastępca Dyrektora Medycznego apeluje o rozsądek i dalsze stosowanie się do zaleceń dotyczących ochrony zdrowia publicznego w Irlandii.

Dr Ronan Glynn, Z-ca Dyrektora Medycznego w Irlandii, uważa, że wariant Delta koronawirusa nie powstrzyma kraju przed wyjściem z pandemii.

Wariant Delta

Jak twierdzi, są obawy dotyczące wariantu Delta, lecz środki podjęte w celu ochrony mieszkańców przed Covid-19 pozostają tak samo skuteczne jak wcześniej.

Odkąd rozpoczął się program szczepień, konsekwentnie mówimy, że szczepienia i nasze ciągłe przestrzeganie zaleceń dotyczących zdrowia publicznego, które wszyscy znamy, są naszymi drogami wyjścia z tej pandemii.
Zagrożenia ze strony wariantu Delta nie zmieniają tej rzeczywistości.

Czwarta fala

W podobnym tonie wypowiedział się ostatnio Leo Varadkar, który uważa, że nie należy wpadać w panikę z powodu czwartej fali Covid-19 spowodowanej wariantem Delta:

Więcej: Czwarta fala w Irlandii – czy jest się czego bać?

W sobotę 10 lipca poinformowano, że do tej pory w pełni zaszczepiono 55% dorosłej populacji Irlandii. Z powodu Covid-19 hospitalizowanych jest 52 osób, z czego 16 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Dr Glynn powiedział, że niektóre części kraju są bardziej dotknięte wariantem Delta niż inne, w tym Donegal, Waterford i Dublin – przy czym liczba rośnie również w Sligo, Limerick, Roscommon i Meath.

Zastępca Dyrektora Medycznego apeluje o rozsądek i dalsze stosowanie się do zaleceń dotyczących ochrony zdrowia publicznego. Uważa on, że osoby, które nie zostały jeszcze w pełni zaszczepione, powinny unikać niepotrzebnych spotkań z innymi ludźmi.