POLONIA IRLANDIA

Met Eireann wydał żółty alert pogodowy związany z uderzeniem sztormu Helene w Irlandię.

Jak przewidywali synoptycy z Huragan Helene osłabł i do Irlandii dotrze już jako tropikalny sztorm. Helene wpłynie jednak znacznie na pogorszenie warunków pogodowych, w związku z czym ogłoszono żółty alert pogodowy.

Ulewny deszcz i lokalne podtopienia, a nawet powodzie grożą mieszkańcom zachodniej części hrabstwa Galway i hrabstwa Mayo. Opady deszczu mogą sięgać 4 cm.

Alert obowiązuje w dniu dzisiejszym od godziny 12:00 do godziny 24:00, lecz może zostać przedłużony. Możliwe, że alert zostanie ogłoszony też dla hrabstw: Cork, Waterford, Wexford, Wicklow, Dublin, Meath i Louth.

We wtorek rano wiatr będzie nadal silny, lecz temperatury oscylować będą między 16 a 20 stopni Celsjusza. Dzień bez opadów deszczu, które powrócą w nocy z wtorku na środę.

W środę według prognozy deszcze znowu będą ulewne, a towarzyszyć im będzie silny wiatr z południowo-zachodniej części Irlandii. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności podczas trudnych warunków pogodowych.

AKTUALIZACJA:

Synoptycy z Met Eireann przedłużyli alert do wtorku 18 września 2018 roku do godziny 05:00 rano. Alert obowiązuje już w 5 hrabstwach: Donegal, Galway, Leitrim, Mayo i Sligo.