POLONIA IRLANDIA

To pierwszy w historii Irlandii wyrok sądu nakazujący blokadę nielegalnego udostępniania telewizji w internecie.

Największe firmy oferujące usługi internetowe w Irlandii otrzymały nakaz blokowania nielegalnego udostępniania piłkarskich meczów w internecie.

Eir, Sky, Virgin Media i Vodafone powinny uniemożliwić nadawanie meczów English Premier League już od sierpnia 2019 roku. Podobny nakaz obowiązywał w Wielkiej Brytanii w 2018 roku.

Treści dostarczane przez nielegalne serwery lub hosty, wykorzystujące strumienie z legalnych punktów sprzedaży, będą sprawdzane w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii.

Adresy IP hostów strumieniowych będą aktualizowane co najmniej dwa razy w trakcie meczu i wtedy będzie możliwe włączenie blokowania. Nielegalny streaming na wielu platformach i aplikacjach będzie wychwycony i zablokowany w ciągu kilku minut.

Jest to druga w ostatnim czasie akcja wymierzona przeciw piratom telewizji przez internet w Irlandii. W czerwcu Garda rozpoczęła walkę z nielegalną dystrybucją kanałów telewizyjnych:

Więcej: Przeszukania w domach piratów telewizji przez internet w Irlandii

Szacuje się, że w całym kraju z nielegalnego odbioru telewizji korzysta nawet 20.000 osób, co generuje straty dla operatorów w kwocie €20 milionów rocznie.