POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Irlandia znalazła się w ścisłej czołówce najdroższych krajów Unii Europejskiej.

Najnowsze dane ekonomistów dotyczące kosztów życia w Irlandii nie pozostawiają złudzeń.

Po najnowszych badaniach przeprowadzonych przez Eurostat wśród krajów należących do Unii Europejskiej okazało się, że Irlandia znalazła się na trzecim miejscu jeśli chodzi o koszt życia. Drożej jest jeszcze tylko w Danii i Luksemburgu.

Koszt życia w Irlandii

Mieszkańcy Irlandii płacą o 25% więcej od mieszkańców innych państw należących do Unii Europejskiej. Produkty spożywcze są o 17% droższe od średniej UE, a ceny alkoholu i wyrobów tytoniowych są tu najwyższe w całej Unii – 74% wyższe od średniej wszystkich państw UE.

Dublin jednym z najdroższych miast świata

Stolica Irlandii znalazła się w pierwsze setce najdroższych miast świata. Plasując się na 72 miejscu Dublin jest teraz droższy od Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Londyn znajduje się aktualnie na 109 miejscu w tym rankingu.

Ile wydajemy na utrzymanie w Irlandii

Koszt życia w Irlandii jest o prawie 14% wyższy niż w Wielkiej Brytanii. Droższe są u nas samochody, odzież i produkty spożywcze. Obecnie najwięcej wydajemy na wynajem nieruchomości. Osoby posiadające samochód muszą także liczyć się z wysokim kosztem ubezpieczenia pojazdu. Niestety podwyżki pensji nie są na tyle znaczące, by łatwiej nam było pokryć wszystkie koszty utrzymania.