Lato w Irlandii - wysokie temperatury i dużo słońca

Zapowiada się kolejny tydzień ciepłego i słonecznego lata w Irlandii – jak przewiduje Met Eireann.

Jeśli w ciągu ostatniego tygodnia wygrzewaliście się w słońcu na plaży, w parku czy we własnym ogrodzie, to mam dla was dobrą wiadomość: Lato w Irlandii jeszcze się nie skończyło. Tutaj znajdziecie klika ciekawych pomysłów na wycieczki w Irlandii takich jak plaże, ogrody i ciekawe miejsca – Atrakcje turystyczne w Irlandii.

Jak przewidują meteorolodzy z Met Eireann to będzie kolejny tydzień pięknej letniej pogody w Irlandii. W niedzielę na większym obszarze kraju ma być słonecznie, jedynie w Ulster i Leinster wieczorem wystąpią opady deszczu.

Bardzo słoneczne popołudnie i wieczór przewidziano w Connacht i Munster. Temperatury od 13 do 17 stopni Celsjusza. Od poniedziałku jednak ma być więcej przelotnych opadów deszczu. Nadal będzie jednak ciepło – we wtorek do 18 stopni Celsjusza.

W środę i czwartek trochę chłodniej – maksymalne temperatury wyniosą 15 stopni Celsjusza. W czwartek będzie też więcej deszczu, co zwiastować ma zmianę warunków pogodowych na weekend.

Jak wynika ze wczesnej prognozy Met Eireann koniec przyszłego tygodnia ma być zimny i deszczowy, a to za sprawą mas zimnego powietrza z północy, jakie dotrą do Irlandii w piątek.