Nietypowy pub w Irlandii - czy ma szansę przetrwać?

Pierwszy tego typu pub zostanie otwarty w Irlandii już w lutym. Czy to odpowiedź na planowane podwyżki cen alkoholu?

Virgin Mary to nowy, nietypowy pub, który tylko z pozoru nie będzie się różnić od innych barów w Irlandii.

Ten pub zostaje nazwany na cześć najbardziej popularnego bezalkoholowego drinka, bo właśnie alkohol w tym pubie nie będzie serwowany. Bar Virgin Mary to alternatywa dla osób, które chcą się spotkać towarzysko bez alkoholu. Właściciele pubu uważają, że w typowych kawiarniach brakuje odpowiedniej atmosfery i dlatego bezalkoholowy bar może być świetną opcją.

W pubie Virgin Mary w Dublinie będą serwowane napoje jak soki warzywne, ale też bezalkoholowe piwo, wino czy gin. Otwarcie zaplanowano na luty 2019 roku.

Ten pierwszy pub bez alkoholu wydaje się być odpowiedzią na planowane podwyżki cen alkoholu w Irlandii. Rząd chce przyspieszyć prace nad wprowadzeniem ceny minimalnej alkoholu, choć wcześniej ustalono, że stanie się to równocześnie w Irlandii, jak i w Irlandii Północnej.

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić ceny minimalne jak najszybciej, ponieważ impas polityczny w Belfaście opóźnia prace nad projektem. Podwyżki cen alkoholu w Irlandii są więc nieuniknione. Przykładowo – cena za 12-pak piwa wzrośnie z €12 do €20.

Czytaj też: Koniec z tanim alkoholem w Irlandii – Taoiseach doprowadził do podwyżki cen