POLONIA IRLANDIA

Władze informują o niespotykanej pladze olbrzymich szczurów w Irlandii.

Szkodniki są olbrzymich rozmiarów, a na ich zwiększoną obecność z pewnością miały wpływ ciepła pogoda, duża ilość śmieci oraz ich nielegalny wywóz.

Dodatkowo przez obostrzenia usługi firm deratyzacyjnych były przez kilka tygodni ograniczone. Szczury wręcz zaczęły wychodzić na ulice – taka sytuacja ma miejsce w niektórych częściach Dublina. Zgłoszenia dotyczą szczurów znalezionych w domach, ogrodach, a nawet samochodach.

Już jesienią 2019 roku pojawiły się informacje, że odnotowano rekordowy wzrost wezwań firm deratyzacyjnych – w porównaniu do 2018 roku był to wzrost o 150%.

Mieszkańcy opisują swoje doświadczenia i twierdzą, że są sparaliżowani strachem, bo napotkane szczury są olbrzymie. Instalowanie pułapek na szczury i likwidowanie śmieci nie rozwiązuje problemu. Te szkodniki mają zdolność przegryzania się przez cegły i omijania pułapek.

Jak ochronić się przed szczurami w Irlandii?

Należy zlikwidować wszelkie skupiska rupieci oraz wszelkie wilgotne i ciemne pomieszczenia. Dużą wagę należy przywiązać do odsłoniętych rur, które w wyniku remontu nie zostały zablokowane. Należy również kupować profesjonalne środki trujące szkodniki i używać ich zgodnie z instrukcją.

Jeżeli potrzebna jest pomoc specjalisty w tępieniu szczurów, należy skontaktować się z firmą zajmującą się deratyzacją w Irlandii.