POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rząd finalizuje opracowanie planu dalszego znoszenia obostrzeń w Irlandii.

Eksperci z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) wydali swoje rekomendacje w sprawie dalszego znoszenia obostrzeń w Irlandii.

Znoszenie obostrzeń w Irlandii

Zgodnie z ich zaleceniami hotele będzie można otworzyć od 2 czerwca, a powrót gastronomii w lokalu będzie możliwy od 5 lipca.

Od 7 czerwca możliwe ma być otwarcie kin i siłowni, a od 2 sierpnia przewidziano powrót widzów na wydarzenia kulturalne oraz na wydarzenia sportowe odbywające się w pomieszczeniach. Na wydarzenia odbywające się na świeżym powietrzu ma to być możliwe już w czerwcu.

Natomiast zgodnie z planami uzgodnionymi przez Rządowy Komitet ds. Covid-19 wyjazdy wakacyjne z Irlandii mają być dozwolone od 19 lipca.

Zagraniczne wyjazdy z Irlandii

Rząd wprowadzi unijny system zielonych certyfikatów cyfrowych, a osoby w pełni zaszczepione będą mogły podróżować za granicę bez przedstawiania negatywnego wyniku testu Covid-19 po powrocie. Unikną również kwarantanny hotelowej lub domowej.

Podobnie będzie w przypadku turystów odwiedzających Irlandię – zaszczepieni pasażerowie nie będą musieli okazać negatywnego wyniku testu, będą też zwolnieni z wszelkich środków kwarantanny.

Szczegółowe informacje dotyczące dalszego znoszenia obostrzeń w Irlandii będą znane już w piątek wieczorem – jak zapowiada rząd.