POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy z Met Eireann prognozują bardzo łagodne jak na zimę warunki pogodowe w Irlandii.

Jeszcze kilka dni temu mieliśmy do czynienia z zimnym wiatrem i marznącym deszczem. Już dzisiaj wydawać się za to mogło, że w powietrzu unosi się zapach wiosny.

Sobota na większości obszaru Irlandii była bezdeszczowa, jedynie na północy i zachodzie nie obyło się bez mżawki i okresowych opadów deszczu.

W nocy z soboty na niedzielę temperatury mogą dochodzić nawet do 12 stopni Celsjusza, co raczej nie jest typowe dla tej pory roku w Irlandii. Lokalnie mogą wystąpić mgły, co wpłynie na pogorszenie warunków na drogach.

W niedzielę nadal ciepło – nawet 14 stopni Celsjusza. Ma być słonecznie i bezdeszczowo. W godzinach popołudniowych na zachodzie i północnym zachodzie Irlandii zrobi się pochmurno i w tym rejonie należy się spodziewać  przelotnych opadów deszczu.

W niedzielę w nocy część Connacht i Ulster znajdzie się w zasięgu frontu deszczowego, który przesunie się w poniedziałek rano w kierunku południowo – wschodnim. W ciągu dnia temperatury utrzymywać się będą w granicy od 9 do 12 stopni Celsjusza. W nocy jednak temperatury spadną do niższych wartości – nawet do 0 stopni Celsjusza.

W Sylwestra w ciągu dnia do 10 stopni Celsjusza, ma być raczej pogodnie i słonecznie, jedynie na południu kraju przelotne opady mżawki. W nocy od 1 do 4 stopni Celsjusza, lokalnie może być zimniej – jak twierdzą synoptycy.

Nowy Rok przywita nas pochmurną, lecz raczej bezdeszczową pogodą. W miarę upływu dnia będzie coraz więcej przejaśnień i słońca. Temperatury do 10 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy znowu cieplej – od 4 do 7 stopni Celsjusza.