POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie gangu złodziei samochodów kradzionych w Irlandii.

Na ślad złodziei wpadł w ubiegły weekend jeden z funkcjonariuszy Gardy, który wypatrzył podejrzany samochód marki Audi A6 w Porcie Rosslare. Podejrzenie wzbudził pojazd warty €50.000, do którego przykręcona była starego typu tablica rejestracyjna.

Po bliższych oględzinach samochodu okazało się, że numery tablicy rejestracyjnej są skopiowane z samochodu z wypożyczalni. Prowadzący Audi polski obywatel został aresztowany pod zarzutem nielegalnego użytkowania samochodu i udziału w zorganizowanej grupie złodziei samochodów z Europy.

Wstępne ustalenia Gardy zakładają proceder dobrze zorganizowanej grupy złodziei, która wynajmuje różne osoby do przewiezienia skradzionych samochodów do Francji. Najprawdopodobniej kierowcy dostają €500 na przylot do Irlandii i przetransportowanie samochodów promem Irish Ferries do Cherbourg, gdzie pojazdy są odbierane przez innych członków gangu działającego na terenie Europy.

Samochód Audi A6 został skradziony w listopadzie 2017 roku w Trim, w hrabstwie Meath. Funkcjonariusze Gardy przypuszczają jednak, że więcej jest skradzionych pojazdów przygotowanych do przetransportowania z Irlandii do Europy kontynentalnej. W sierpniu 2017 roku w ramach Operacji Waste udało się odnaleźć ponad 200 skradzionych samochodów.