POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy ścigali samochód, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Irlandii.

Wczoraj rano (16/02/2019) około godziny 11:00 funkcjonariusze Gardy w okolicy Walkinstown usiłowali zatrzymać do kontroli jeden z przejeżdżających samochodów.

Kierowca nie zatrzymał się i patrol natychmiast udał się za nim w pościg. Pogoń za 40-kilkuletnim mężczyzną odbyła się między Walkinstown a Harold’s Cross w Dublinie. Świadkiem pościgu było wielu przechodniów i kierowców, którzy znajdowali się w tej okolicy.

Podczas niebezpiecznie szybkich manewrów zostało uszkodzonych wiele pojazdów, a jedna osoba została ranna. Jest to 50-kilkuletni mężczyzna, który został zabrany do szpitala. Jego obrażenia są określane jako niewielkie.

Funkcjonariuszom Gardy udało się zatrzymać uciekającego kierowcę przy Clanbrassil Bridge, Harolds Cross. Został on zatrzymany i obecnie przebywa w areszcie w Terenure Garda Station.

Natomiast w piątek wieczorem w innej części Dublina do jednego z pubów wszedł uzbrojony mężczyzna. Natychmiast wezwano Gardę, lecz mężczyźnie udało się uciec. Ścigany dostał się do jednego z domów, gdzie mieszkańcy odebrali mu broń.

Jednostki Gardy z Armed Support Unit ruszyły za nim w pościg. Ostatecznie 40-kilkulatka udało się zatrzymać w domu przy Kenure Park. Podczas całego incydentu nikt nie został ranny.