POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przedstawicielka HSE poinformowała o danych dotyczących poziomu transmisji wirusa w Irlandii.

Krajowy lider ds. testowania i śledzenia, Niamh O’Beirne, poinformowała o aktualnych danych dotyczących poziomu transmisji wirusa w Irlandii.

Podróże

Ekspertka z HSE powiedziała, że w ostatnich tygodniach zidentyfikowano przypadki Covid-19 podczas nawet 30 lotów do Irlandii dziennie.

Pracownicy jej działu pracują nad zlokalizowaniem pasażerów, którzy podróżowali tym samym samolotem, co osoba zainfekowana. Obejmuje to wyśledzenie osób siedzących dwa rzędy z tyłu, dwa z przodu i dwa z boku osoby, u której stwierdzono zakażenie.

W efekcie kontrola dotyczy nawet kilkuset osób, które mogą być zobowiązane do poddania się izolacji i testom na obecność Covid-19.

Z najnowszych danych wynika, że poziom transmisji wśród podróżujących do Irlandii mimo wszystko jest niski i stanowi ostatnio ok. 7,5% wszystkich zakażeń.

Bliskie kontakty

Większość ognisk epidemii w Irlandii ma związek ze spotkaniami towarzyskimi i z miejscami pracy. Najczęściej do zakażeń dochodzi z powodu nieprzestrzegania zaleceń dotyczących ochrony zdrowia.

Utrudniona jest też czasem identyfikacja wszystkich bliskich kontaktów tych osób. Nawet 20% z nich nie zna wszystkich swoich kontaktów – twierdzi przedstawicielka HSE.