POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

To już trzecia próba uprowadzenia w Irlandii w ostatnim czasie.

W ostatnich kilku tygodniach doszło w Irlandii do kilku prób uprowadzenia osób małoletnich. Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w tych sprawach.

Próby porwań dzieci w Irlandii

Czytaj: Próba porwania dziecka w Irlandii – ostrzeżenie dla rodziców

Więcej: Kolejna próba porwania dzieci w Irlandii – podano rysopis mężczyzny

Kolejna próba porwania nastolatki w Irlandii

Niestety pojawiły się kolejne doniesienia o podobnym przypadku, do którego doszło we wtorek ok. godziny 14:00 w Navan w hrabstwie Meath.

17-letnia dziewczyna była na spacerze ze swoim psem w okolicy swojego miejsca zamieszkania przy Blackcastle Demesne w Navan. W pewnym momencie zauważyła, że idzie za nią jakiś mężczyzna.

Wystraszona napisała do koleżanki, która poleciła jej jak najszybciej wrócić do domu. Kiedy przyspieszyła kroku, mężczyzna wsiadł do swojego samochodu i błyskawicznie do niej podjechał. Wysiadł z pojazdu, złapał dziewczynę za ramię i próbował wepchnąć do środka auta.

Wtedy nastolatka z całej siły kopnęła napastnika w żebra – techniki obrony uczy się od 9 roku życia na zajęciach karate w Irlandii. Mężczyzna upadł z impetem na swój samochód, po czym wsiadł do środka i odjechał z miejsca zdarzenia.

Zszokowana i roztrzęsiona dziewczyna zadzwoniła do swojej matki i poinformowała ją o próbie porwania. Garda prowadzi śledztwo w tej sprawie.