POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W ostatnich dniach wystosowano juz dwa ostrzeżenia dla mieszkańców Irlandii.

W okresie przedświątecznym rośnie liczba wyłudzeń, ponieważ oszuści wykorzystują ludzką dobroć i zaufanie. W ciągu ostatnich kilku dni wystosowano już dwa ostrzeżenia dla mieszkańców Irlandii.

Pierwsze ostrzeżenie pochodzi od Gardy

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają przed oszustem podającym się za jednego z inspektorów Gardy. Mężczyzna wysyła wiadomości e-mail jako Andrew Cullen i rzekomo pracuje w wydziale Garda National Economic Crime Bureau.

Oszust próbuje wyłudzić pieniądze na depozyt wśród osób szukających domu do wynajęcia. Próbuje również uzyskać dane personalne i dane kont bankowych. Funkcjonariusze Gardy zalecają, by zgłaszać na lokalnym posterunku wszystkie przypadki wiadomości e-mail pochodzące rzekomo z Gardy, które wzbudzają nasze wątpliwości.

Drugie ostrzeżenie pochodzi od sieci sklepów Aldi

Przedstawiciele sieci sklepów Aldi ostrzegają przed próbą wyłudzeń oszustów, którzy działają poprzez WhatsApp. Oszustwo to rzekome „setki bezpłatnych voucherów na zakupy o wartości €125 dla osób, które wypełnią krótką ankietę”.

Aldi zapewnia, że nie ma żadnej promocji bezpłatnych voucherów i ostrzega przed podawaniem swoich danych osobom trzecim.