Rośnie liczba pobrań aplikacji Covid Tracker

Kampania Ministerstwa Zdrowia w Irlandii i HSE zachęca mieszkańców do zainstalowania aplikacji.

Trwa kampania medialna zachęcająca mieszkańców Irlandii do zainstalowania w swoich telefonach aplikacji COVID Tracker.

Od czasu uruchomienia aplikacji odnotowano ponad 862.000 pobrań. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników iOS w sklepie Apple Store oraz dla użytkowników Androida w sklepie Google Play.

Obecny Dyrektor Medyczny Irlandii doktor Ronan Glynn powiedział:

Aplikacja jest ważnym narzędziem wspierającym nasze systemy śledzenia kontaktów. Może potencjalnie skrócić czas obecności ludzi z infekcją w społeczności, co będzie miało znaczący wpływ na przenoszenie choroby.
Im więcej osób będzie pobierać i korzystać z tej aplikacji, tym bardziej będzie ona skuteczna. Jest to dla nas kolejna okazja, aby odegrać naszą rolę w odpowiedzi na Covid-19

Aplikacja może odnieść sukces, jeżeli zainstaluje ją co najmniej 60% populacji. Zdaniem Ministra Zdrowia Stephena Donnelly wystarczająca liczba pobrań aplikacji ułatwi ponowne otwarcie szkół i powrót do pracy.

Podczas oficjalnego uruchomienia COVID Tracker minister zapewniał, że użytkownicy aplikacji mogą kontrolować udostępnianie swoich danych.

Okazało się jednak, że na telefonach z systemem operacyjnym Android konieczne jest włączenie usług lokalizacyjnych GPS. Wzburzyło to osoby zajmujące się ochroną prywatności.

Więcej informacji o aplikacji: HSE.ie