POLONIA IRLANDIA

Salony fryzjerskie, barberskie i kosmetyczne w Irlandii zostaną ponownie otwarte w reżimie sanitarnym.

Na czwartek zaplanowano publikację planu otwierania gospodarki w Irlandii. W środę wieczorem odbyło się kilkugodzinne spotkanie Podkomisji ds. Covid.

Fryzjer w Irlandii

Irlandzkie media informują, że eksperci z NPHET zaakceptowali plan szybszego znoszenia restrykcji. Jednak szczegóły planu będą znane dopiero po wystąpieniu Premiera Micheála Martina.

Jedną z kwestii, która została uzgodniona podczas spotkania podkomisji, jest ponowne otwarcie salonów fryzjerskich, barberskich i kosmetycznych w Irlandii.

Oczekuje się, że punkty usług osobistych zostaną otwarte 10 maja. Usługi przywrócone zostaną w reżimie sanitarnym – tak, jak to miało miejsce w ubiegłym roku.

Przedstawiciele tej branży zareagowali entuzjastycznie na doniesienia mediów. Pojawiają się jednak głosy, by rząd sfinansował i wprowadził testy antygenowe, które mogą powstrzymać kolejny lockdown.

Natomiast klienci proszeni są o cierpliwość – po tak długim czasie spodziewany jest bardzo duży napływ klientów. Może to więc znacznie wydłużyć czas oczekiwania na wizytę w salonie.