POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII

Garda ostrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić dane mieszkańców Irlandii.

Po raz kolejny w mediach pojawiło się ostrzeżenie przed oszustami wyłudzającymi dane mieszkańców Irlandii. Niestety nadal wiele osób daje się zwieść i podaje oszustom swoje dane osobowe.

Konto bankowe w Irlandii

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy wyłudzenia przez osoby podające się za pracowników banku. Oszuści dzwonią do przypadkowych osób i informują, że na koncie bankowym klienta widzą „podejrzane transakcje”. Następnie zalecają sprawdzenie danych konta i w tym celu klient proszony jest o podanie numerów konta.

Zwrot podatku w Irlandii

Drugie ostrzeżenie dotyczy wyłudzenia przez osoby podszywające się pod Revenue w Irlandii. Oszuści wysyłają fałszywą wiadomość poprzez e-mail lub SMS. W informacji oszuści próbują wyłudzić dane związane ze zwrotem podatku lub dane karty bankowej lub kredytowej.

Revenue nigdy nie prosi o podawanie prywatnych danych w wiadomościach SMS, e-mail ani w okienkach Pop-Up. Osoby, które otrzymują takie podejrzane wiadomości, powinny je skasować. Osoby czekające na informacje o zwrocie podatku mogą je sprawdzić poprzez kontakt z lokalnym biurem Tax Office.

Co zrobić, jak podaliśmy nasze dane?

Wszystkie osoby, które uważają, że mogły paść ofiarą wyłudzenia, powinny niezwłocznie skontaktować się z oddziałem swojego banku i zablokować karty, których numery trafiły do oszustów.