POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zastępca Dyrektora Medycznego w Irlandii przemawiał w Komisji Zdrowia Oirechtas.

Pełniący obowiązki Dyrektora Medycznego Irlandii, dr Ronan Glynn, przemawiał we wtorek 13 kwietnia w Komisji Zdrowia Oirechtas.

Dr Glynn poinformował, że nie ma planów ponownego wprowadzenia blokady w Irlandii, nawet jeśli po złagodzeniu restrykcji liczba przypadków Covid-19 wzrośnie.

Zastępca Dyrektora Medycznego powiedział też, że plan znoszenia obostrzeń może zostać przedstawiony przed końcem kwietnia. Dr Glynn odmówił jednak dotrzymania jakichkolwiek obietnic.

Mimo wykluczenia kolejnego lockdownu, pozostaje niepewność co do dokładnych terminów znoszenia kolejnych ograniczeń. Wiadomo, że część restrykcji zostanie wycofana w kolejnych tygodniach, lecz szkielet Poziomu 5 pozostanie w mocy do końca czerwca – poinformował ekspert.

Dr Glynn powiedział, że społeczeństwo ma „zrozumiały poziom zmęczenia”, ale „mamy teraz więcej powodów do nadziei niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii”.

Od 12 kwietnia zniesiono pierwsze ograniczenia w Irlandii. Mieszkańcy mogą swobodnie podróżować w obrębie swojego hrabstwa lub do 20 km od domu, jeśli mieszkają przy granicy hrabstwa.

Możliwe są również spotkania na świeżym powietrzu w celach towarzyskich i rekreacyjnych osób z dwóch różnych gospodarstw domowych.

Więcej: Złagodzenie restrykcji w Irlandii – wszystkie informacje