POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Met Eireann potwierdza najnowszą prognozę pogody dla Irlandii, która brzmi wręcz fantastycznie.

W najbliższy weekend w Irlandii ma być piękna, gorąca i słoneczna pogoda. To oznacza prawdziwy początek lata.

W Irlandii lato rozpoczęło się już 1 maja, w związku z czym rosną nadzieje na poprawę pogody, tym bardziej, że zima nas w tym roku nie rozpieszczała. Sezon grillowy został wprawdzie rozpoczęty, ale warunki pogodowe znacznie się pogorszyły. Wróciły nocne przymrozki, a w ciągu dnia zimny wiatr.

Jednak na najbliższy Bank Holiday Weekend w Irlandii szykuje się poprawa pogody. Ma być bardzo ciepło i słonecznie. Masy gorącego, suchego powietrza zaczną do nas napływać już od piątku. Najcieplej ma być w Leinster, Munster i wschodniej części Ulster.

W sobotę i niedzielę ma być bardzo słonecznie i ciepło przy temperaturze 16 stopni Celsjusza. Jedynie w północnej części kraju możliwe są wieczorem i w nocy opady mżawki. W poniedziałek temperatury wyniosą od 14 do 20 stopni Celsjusza – najcieplej ma być w Connacht.

We wtorek nadal ciepło, najwyższe temperatury będą w południowo-wschodniej części kraju. Obecne prognozy wskazują jednak, że już od środy prawie cały obszar Irlandii zdominują opady deszczu, co wpłynie na ochłodzenie powietrza i kolejny spadek temperatur.