Polonia Irlandia • Gazeta • Wiadomości i Informacje

Podjęcie tej decyzji wynika z masowych zamówień jednej grupy klientów McDonald’s w Irlandii.

Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi McDonald’s od listopada 2018 roku oferuje swoim klientom w Irlandii nową usługę – McDelivery czyli dowóz zamówionego jedzenia do domu.

Od 20 listopada 2019 roku wydłużono godziny wydawania popularnych w Irlandii śniadań. Po licznych prośbach klientów zdecydowano się przedłużyć ten czas do godziny 11:00 rano czyli o 30 minut dłużej niż było to dotychczas.

Teraz sieć McDonald’s w Irlandii odpowiada na zapotrzebowanie kolejnej grupy klientów. Już niedługo w restauracjach tej sieci pojawią się w pełni wegańskie potrawy.

Wegetariańskie i wegańskie potrawy w McDonald’s w Irlandii

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zaobserwowano 80% wzrost liczby klientów zamawiających dania wegetariańskie w restauracjach McDonald’s. Zdecydowano więc o wprowadzeniu do menu wegańskiej wersji McNugget.

Veggie Dippers pojawią się w sprzedaży 02/01/2020 zarówno w menu dla dorosłych, jak i w menu dla dzieci (Happy Meal). Zrobione będą z ryżu, czerwonej papryki, suszonego pomidorowego pesto i groszku, a to wszystko obtoczone będzie panierką.

Nowa propozycja McDonald’s to z pewnością odpowiedź na ostatni trend wśród społeczeństwa w Irlandii, które coraz częściej decyduje się na dietę bezmięsną.