Uwaga na śnieg, lód i grad w Irlandii! Ostrzeżenie Met Eireann

Instytut meteorologiczny Met Eireann wprowadził alert pogodowy związany z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi w Irlandii.

Część Irlandii znalazła się w zasięgu silnego frontu atmosferycznego, który spowoduje znaczne utrudnienia dla mieszkańców tego regionu.

AKTUALIZACJA 14/12/2019:

Meteorolodzy z Met Eireann wprowadzili żółty status alertu pogodowego dla całej Irlandii. Alert obowiązuje do niedzieli 15/12/2019 do godziny 11:00, lecz może zostać przedłużony.


Nadal obowiązuje alert pogodowy dla hrabstwa Donegal związany z silnym wiatrem. Jego prędkość wynosi od 50 do 65 km/h, a miejscami w porywach do 90-110 km/h.

Tuż po północy w nocy z piątku na sobotę zaczął obowiązywać żółty status alertu pogodowego związanego z opadami śniegu i gradu:

STATUS ŻÓŁTY
Dla: Cavan, Donegal, Leitrim, Mayo, Roscommon i Sligo

Od: soboty 14/12/2019 od godziny 00:01
Do: soboty 14/12/2019 do godziny 23:59

Przewidziano opady marznącego deszczu, śniegu i gradu. Drogi i chodniki będą oblodzone, co spowoduje bardzo niebezpieczne warunki dla kierowców i pieszych. Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie.

W sobotę w nocy i w niedzielę rano dalsze opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W ciągu dnia dalsze opady marznącego deszczu i przy maksymalnej temperaturze 7 stopni Celsjusza. W południowej części kraju będzie wiało, a to spotęguje odczuwanie zimna.