POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Coraz więcej mieszkańców Irlandii zgłasza obecność pająków w swoich domach. Niestety są też przypadki ukąszeń przez fałszywą czarną wdowę.

Od kilku lat najwięcej tych pająków występuje w hrabstwach Cork, Dublin i Waterford. W tym roku ich obecność odnotowano już w Waterford i południowym regionie Kilkenny.

Większość przypadków ukąszeń nie zagraża zdrowiu człowieka i nie jest niebezpieczna dla jego życia. Niestety niektóre osoby mogą wykazać silną alergię w miejscu ukąszenia przez pająka.

Tak było w przypadku mieszkanki Waterford, która znalazła się w szpitalu na 6 dni po trzykrotnym ukąszeniu jej przez fałszywą czarną wdowę. Kobieta podczas audycji radiowej w WLR FM powiedziała, że to był najgorszy przypadek ukąszenia przez fałszywą czarną wdowę, z jakim spotkali się pracownicy szpitala.

U innej kobiety, również ukąszonej przez fałszywą czarną wdowę, pojawił się olbrzymi bąbel, a całe zdarzenie było dla niej bardzo traumatyczne.

Pająki z gatunku fałszywej czarnej wdowy wykazują największą aktywność w okresie od lipca do listopada. Należy pamiętać, że w okresie jesiennym pająki szukają schronienia przed zimnem w domach.

Czytaj: Gigantyczny pająk w domu rodziny w Irlandii