POLONIA IRLANDIA

To druga zaskakująca decyzja popularnego przewoźnika w ostatnim czasie.

W irlandzkich mediach pojawiły się właśnie informacje dotyczące kolejnych ograniczeń dla niektórych pasażerów linii Ryanair.

Ryanair

Kilka dni temu rzecznik linii poinformował o zakazie lotów dla pasażerów, którzy skorzystali z reklamacji „chargeback”:

Więcej: Zaskakująca decyzja Ryanair – pasażerowie w szoku

Ty razem Ryanair ostrzega, że nie będzie już zezwalać pasażerom na przewożenie alkoholu podczas niektórych lotów do Hiszpanii.

Wszystkie bagaże podręczne zostaną przeszukane przy bramce wejścia na pokład przez personel Ryanair – jak wynika z wiadomości e-mail udostępnionej mediom przez pasażerów.

Każdy, kto kupi alkohol na lotnisku i umieści go w bagażu podręcznym, będzie musiał odprawić tę torbę przed wejściem na pokład – obsługa Ryanair nie zezwoli na wniesienie alkoholu do samolotu w bagażu podręcznym.

Ograniczenia

Jeśli pasażer ma pierwszeństwo wejścia na pokład, odprawa bagażu będzie bezpłatna. Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład będą musieli uiścić opłatę.

Jeśli umieszczenie torby w luku nie będzie możliwe (np. plastikowa torba), klienci „będą musieli wyrzucić alkohol do dostarczonych pojemników” – napisano w e-mailu.

Powodem wprowadzenia zakazu jest antyspołeczne zachowanie nietrzeźwych pasażerów, którzy pod wpływem alkoholu doprowadzają do kłótni, bijatyk, a nawet ataków na personel pokładowy Ryanair.