POLONIA IRLANDIA

Klienci Ryanair w Irlandii po raz kolejny narażeni są na zakłócenia w rozkładzie lotów z powodu strajków.

Szef Ryanair Michael O’Leary ostrzega, że klienci linii mogą być narażeni na zakłócenia w rozkładzie lotów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Zarząd Ryanair wciąż prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi pilotów. W grudniu po raz pierwszy w historii uznano udział zewnętrznych związków zawodowych w prowadzeniu rozmów między pilotami a kierownictwem firmy:

Czytaj więcej: Ważna informacja od Ryanair – jest decyzja odnośnie strajku

Zaledwie 1 lutego 2018 Kenny Jacobs (CEO ds. marketingu Ryanair) poinformował, że firma ma w planach wprowadzenie udogodnień dla pasażerów ubiegających się o odszkodowania za odwołany lot:

Więcej na temat: Pieniądze dla pasażerów Ryanair. To nie jedyne zmiany w tym roku

Brak porozumienia z pilotami Ryanair

Niestety w najbliższym czasie pasażerowie mogą po raz kolejny zmagać się z trudnościami z powodu odwołanych lub opóźnionych lotów. Michael O’Leary ostrzega, że nie udało się jeszcze osiągnąć porozumienia z wszystkimi grupami pilotów w Europie. Według jego przypuszczeń część z nich może wykorzystać zbliżający się okres Świąt Wielkanocnych do wywarcia nacisku na zarząd Ryanair. W związku z tym widmo strajków jest jak najbardziej realne.

Zarząd Ryanair jest przygotowany na strajk

Szef Ryanair twierdzi, że pasażerowie powinni się liczyć z utrudnieniami, mimo, iż nie ma oficjalnych informacji o planowanej akcji strajkowej związków pilotów. Jednak zarząd firmy liczy się z możliwymi problemami i jest przygotowany, by stawić im czoła.