POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Od 1 grudnia zostają otwarte wszystkie punkty sprzedaży detalicznej w Irlandii.

Zgodnie z rządowym planem znoszenia obostrzeń od 1 grudnia zostają otwarte wszystkie punkty sprzedaży detalicznej w Irlandii.

Ponownie otwarta zostanie też sieć wszystkich sklepów Penney’s w Irlandii. Wszystkie sklepy będą miały wydłużone godziny handlu, aby zaspokoić potrzeby klientów na zakup towarów w okresie przedświątecznym.

Przedstawiciele Penney’s uważają, że pozwoli to klientom rozłożyć godziny zakupów i zmniejszyć długość oczekiwania w kolejkach.

Na początku listopada właściciele sieci głośno mówili o planie otwarcia sklepów na 24h na dobę:

Więcej: Penneys chce zaskoczyć swoich klientów w Irlandii – tego jeszcze nie było!

Z najnowszych informacji wynika, że zdecydowano się otworzyć dwa sklepy w takim trybie. Jednak 24-godzinna sprzedaż przewidziana jest na razie na jeden dzień.

Sklepy w Blanchardstown Centre i Dundrum Town Centre zostaną otwarte we wtorek 1 grudnia o godz. 07:00 rano, będą czynne przez dobę, po czym w środę 2 grudnia pozostaną otwarte aż do normalnej godziny zamknięcia czyli do godz. 22:00.

Firma zapowiada też wprowadzenie środków ostrożności dla klientów i pracowników, a wśród nich:

  • rygorystyczne zasady dystansowania się
  • ograniczenia liczby klientów jednorazowo w sklepach
  • ekrany Perspex w kasach
  • stacje dezynfekcji rąk
  • obowiązkowe stosowanie masek na twarz w sklepach przez pracowników i klientów

Zmieniono również konfigurację sklepów, aby zapewnić więcej miejsca, a specjalne oznakowanie ma prowadzić klientów po sklepie. Wprowadzone zostaje również dodatkowe sprzątanie.

Penney’s nie wyklucza kolejnego otwarcia sklepów na 24h na dobę w okresie przedświątecznym, lecz na obecną chwilę nie ma takich planów.